فایل word بررسی انواع دربهای ساختمان و کاربری آنها | chemistry | 3695094

دانشجوی محترم سلام و عرض ادب. اطلاعات بیشتر در مورد فایل فایل word بررسی انواع دربهای ساختمان و کاربری آنها در ادامه مطلب با کلیک روی دکمه دانلود مشاهده کنید. همچنین لیست تعدادی دیگر از محصولات فروشگاه در انتهای پست قرار داده شده و قابل مشاهده هستند. اگر از کیفیت فایل تخصصی فایل word بررسی انواع دربهای ساختمان و کاربری آنها راضی بودید که مطمئنن همین طور است خوشحالیم و اگر مشکلی در فایل بود از طریق دکمه ارباط با ما و تلگرام مشکلتان را بگویید تا راهنمایی شوید.

ﺷﺎﯾﻊ ﺷﺪ ﮐﻪ ﯾﮑﯽ از ﮐﺸﺘﯽ فایل word بررسی انواع دربهای ساختمان و کاربری آنها ﻫﺎي ﺳﺮﯾﻊ اﻟﺴﯿﺮ ﻧﯿﺮوي درﯾﺎﯾﯽ فایل word بررسی انواع دربهای ساختمان و کاربری آنها ﺳﺰار از ﺣﻮزه ﺑﻨﺪري ﻣﯽ اﺳﮑﻨﺪرﯾﻪ فایل word بررسی انواع دربهای ساختمان و کاربری آنها ﺧﺎرج ﺷﺪه و ﮔﻮﯾﻨﺪ فایل word بررسی انواع دربهای ساختمان و کاربری آنها ﮐﻪ راه روم را در ﭘﯿﺶ فایل word بررسی انواع دربهای ساختمان و کاربری آنها ﮔﺮﻓﺘﻪ و ﺷﺎﯾﻊ ﺷﺪ ﮐﻪ ﮐﺸﺘﯽ فایل word بررسی انواع دربهای ساختمان و کاربری آنها ﻣﺰﺑﻮر ﺣﺎﻣﻞ دﺳﺘﻮري اﺳﺖ از ﻃﺮف

فایل word بررسی انواع دربهای ساختمان و کاربری آنها

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: فایل word بررسی انواع دربهای ساختمان و کاربری آنها

فایل word بررسی انواع دربهای ساختمان و کاربری آنها

بخشی از متن فایل word بررسی انواع دربهای ساختمان و کاربری آنها :

به طور کلی درب در ساختمان با بازو و بسته شدن فضاهای داخلی و خارجی رابه هم مربوط می کند .و در بعضی از موارد نیز عبور نور و تبادل هوا را ممکن یا نا ممکن می نماید. وظیفه اولیه در ایجاد امکان دسترسی است و از جمله مقاومت و پایداری – حفظ حریم خصوصی و ایمنی – عایق حرارتی و صوتی – حفظ محیط از باد و باران .

قسمت های مختلف درب عبارتند از :
لنکه در: قسمتی که درون چهار چوب قرار می گیرد .
قاب : همان چهار چوب در .
آستانه : قسمت پتیینی قاب در.
کتیبه : قسمتی از در یا پنجره که در قسمت بالایی در مانند شکل مقابل قرار می گیرد و ممکن است بازشو ثابت باشد .
وادار : تقسیم کننده لنگه در به دو یا چند قسمت .
بائو : واردار عمودی طرفین در یا پنجره که قفل و لولا نیز به آن متصل و یا درون آن قرار می گیرد را بائو می گویند.
قیدهای فوقانی و تحتانی : وادارهای بالا وپایین .
تنکه : قسمت صفحه مانندی از در که مابین دو وادار قرار گیرد را تنکه گویند.
پاخور : یال پایینی لنگه در که معمولاً پهنتر از یالهای جانبی بوده و به منظور جلوگیری از صدمه دیدن در از ضربه پیش بینی می شود .
شیشه خور : قسمتی از یالهای درکه شیشه را بر روی آن تکیه می دهند .
دماغه : قسمتی از لنگه در که روی نمای قاب قرار می گیرد .
زهوار : قسمتی از در که به منظور زینت یا درز گیری و یا سهولت نصب شیشه بر روی در یا پنجره نصب می گردد.
یراق : قسمتی از لوازم در است که به منظور باز وبسته شدن و قفل کردن در مانند لولا ,دستگیره ,….. به کار می رود.
انواع در ب بر حسب شرایط:


برحسب شرایط زیر دارای انواع مختلفی هستند.
محل قرارگیری : درها از نظر محل قرار گیری به دو دسته کلی درهای خارجی و درهای داخلی تقسیم می گردند.
تعداد لنگه : یک لنگه,دو لنگه
جهت بازشو : مانند درهای یک لنگه از نظر محل قرار گیری لولا به درهای راست که با دست راست به سمت خارج باز می شود ودرهای چپ که با دست چپ به سمت خارج باز می شوند . معمولاً بازشوها به طرف داخل است و جز محل های که از 20 نفر بیشتر جمعیت داشته باشد .که در این صورت به سمت خارج باز می شود .

مصالح مورد استفاده در درب ها :


درب های چوبی : معمولاً برای فضاهای داخلی .درب های چوبی نسبت به جنس و کیفیت-یک یا دو ویا چند جداره بودن-ساده یا طرح دار از مصارف گسترده و وسیعی برخوردار می باشند که در این میان زیبایی و راحتی دو چندان نسبت به درب های غیر چوب را به خود اختصاص داده اندکه ذیلا به بررسی و شناخت ظاهر آن می پردازیم:

- ساده تک جداره
-کلاف ساده با دو جداره از سه لایی
-کلاف ساده یا دو جداره نوپان
-کلاف نما چوب با تونیک داخلی سه لایی
-کلاف نما جوب با تونیک تمام چوب
- درب های کمد دیواری(تمام ام دی اف,دو جداره دورو سه لای,...

درب های فولادی : به عنوان درهای خارجی .به طوری که امروزه درب های فولادی بیشتر جهت ورودی پارکینگ ها-مغازه ها و پاساژهایی که مشرف به خیابان و کوچه های اصلی به جهت جلوگیری از سرقت ویا فرسایش کمتر در مقابل گرماو سرمای محیط می باشند تعبیه می شوندو با طرح ها و نقشه های بی نظیی که هنرمندان به آن اعطا می کنندجلوه و زیبایی خود را در نما یا نگه دید عموم می نمایند.
درب های آلومینیومی : با توجه به مقاومتی که در برابر رطوبت دارند برای فضاهای مرطوب استفاده می شوند .
درب های شیشه ای : این نوع درها که از شیشه های ضخیم و آبدیده ساخته شده اند معمولاً در فضاهای تجاری و اداری و در مکانهایی که حفظ محرمیت داخلی مورد نظر نباشد پیش بینی می شوند .
درب های پلاستیکی :این نوع مصالح که به تازگی وارد صنعت ساختمان شود است به سرعت جای مصالح مختلف را پر می کند درهای ساخته شده از مقاطع pvc مخصوصاً در مکانهای مرطوب پیشنهاد می شود.

انواع دیگر درب ها از نظر عملکرد عبارتند از :
درب های با لولای کنار : درب ها با لولا های محوری ـ درب ها با لولای دورانه .
درب های کشویی : اغلب به منظور جلوگیری از به هدر رفتن فضاها از این نوع درب ها و بیشتر در کارخانه ها و کارگاههای صنعتی استفاده می گردد.
درب های آکاردئونی : این درب ها نیز به منظور جلوگیری از به هدر رفتن فضاها مورد استفاده قرار گرفته و اغلب در مکانهای صنعتی و گاراژ ها استفاده می گردد.

موقعیت قرارگیری درب ها


درب های داخلی : درب های داخلی باید در جایی قرار بگیرند که فضای قابل استفاده اتاق بیشتر شود . اما درباره این که درب ,به داخل یابه بیرون ساختمان باز شود , باید تصمیم گیری درستی اتخاذ گردد که معمولاً درب ها به داخل باز می شوند درب ها بر اساس نوع ساختار , مکان گیری و اهدافی که لذای آنان طراحی می شود نامگذاری شده است . درب متعادلا یا بالانس شده برای باز شدن به نیروی کمی نیاز دارد و برای کریدورها بسیار مناسب است .
پهنای درب, براساس نوع کاربردی آن براساس اتاق آن تعیین می شود و کمترین مقدار بازشوی یک درب از داخل 55 است .
در ساختمانهای مسکونی اندازه های استاندارد عرض درها در زیر آورده شده است :
- درهای یک لنگه : اتاق های اصلی تقریباً 170 سانتی متر . درهای ورودی 140 تا 325 سانتی متر ارتفاع بازشوی در حداقل 185 سانتی متر اما به صورت معمولی 195 تا 200 سانتی متر .
درب های کشویی و بادبزنی معمولاً برای خروج و فرار مناسب نیستند ,زیرا در شرایط اضطراری ,ننکم است راه را ببندد.
اشخاص معمول احتیاجات خاصی دارند کمترین پهنای مورد نیاز درب, برای این اشخاص 80 سانتی متر است . که البته برای استفاده کنندگان از صندلی چرخدار بسیار کم است و90 سانتی متر معمولاً کافی می باشد . ناگفته نماند که برای عبور صندلی چرخدار باید یک فضای اضافی در دو طرف در نظر گرفته شود . کریدور ها نباید کمتر از 120 پهنا داشته باشند . پس استفاده کنندگان از صندلی چرخدار می توانند در دیوار انتهایی کریدور و یا در دیوارهای کناری ,برای خود درب را باز کنند . درب انتهایی باید جلوتر قرار بگیرد تا فضای کافی درب ,برای دستگیره را فراهم کند. در ضمن هنگامی که یک در ب گوشه ای از یک اتاق قرار می گیرد , لولای آن باید در گوشه نزدیک به دیوار بسته شود .
- درب های چرخان و کشویی : درهای چرخان در طرح ها متنوعی ساخته می شوند و بعضی از آن ها قابل تنظیم هستند هنگامی که تعداد مصرف کنندگان زیادباشد (بخصوص در تابستان ) پانل ها می توانند در وسط قرار گیرند تا به هنگام رفت و آمد زیاد ,به طور همزمان عده ای بتوانند از یک دو وارد و عده ای از در دیگر خارج شوند. در برخی از طرح ها پانلهایی وجود دارند که می توانند هنگامی که عبور و مرور فقط در یک جهت است ,به گوشه ای جمع شوند (به عنوان مثال ) هنگامی که در پایان یک روز تجاری پر رفت و آمد موسسه تعطیل می گردد وسایل دقیق کنترل کننده می توانند برای کنترل درهای اتو ماتیک به کار برده شوند این وسایل شامل صفحات الکتریکی و یا ارتباط دهندگان پنوماتیک کف می باشند . صفحات تک جهتی و صفحات انعکاس دهنده نور برای کنترل درهای کشویی اتوماتیک که دارای پانل های 6تا8 متر پهنا هستند برای نصب راهها فرار در بلوک هاب اداری ساختمان های عمومی و سوپر مارکت های ایده ال می باشند .

درب, در مکانهای مختلف


سینماها : خروجی های به بیرون تقریباً بیش از 2 متر از پهنای کل و محاسبه آن شبیه محاسبه کریدور است . درهای 5/1 متری اجازه داده می شود در صورتیکه یک لنگه اصلی آن یک متر پهنا داشته باشد و اگر لنگه ثابت را بتوان به داخل توسط لولا باز نمود ارتفاع در 20/1 کافی است و کف گیر خودکار برای باز کردن در باید تعبیه باشد درهای بدون آستانه باید به بیرون باز شده ,بتوان به داخل کریدور تقریباً 150 میلی متر برید اما پهنا محدود نیست.
بیمارستانها :تمام درها باید جزم و کاملاً بسته شوند ( لب کنگره دار توصیه می شود
پهنای در برای تخت های متحرک مساوی یا بزرگتر از 10/1 متر و بهتر آن 20/1 متر می باشد برای سرسرا (حال ) درهای دو لنگه پروانه ای خود بسته شد به پهنای 80/1 متر لازم است . برای محوطه آماده سازی برحسب استفاده معمولاً یک متر است درهای تخته چند لای قاب آهنی دار لب کنگره ای لاستیکی ضد صدا بسیار مناسب است .
دربهای گاراژ و انباری :از دربهای فوقانی و یکطرفه می توان درگاراژ ها و مکانهای مشابه استفادهع کرد این درها می توانند به صورت درهای تاشو یا درهای با وزنه تعادل فنری و یا سنگینی تعادل باشند و اینکه به صورت درهای تک جداره و دو جداره مقاوم و نیمه شیشه ای یا تمام شیشه ای استفاده شوند . صفحات این نوع درها ,پلاستیکی ,آلومینیومی یا ورقه فولاد گالوانیزه می باشند . بیشترین ابعاد این درها 96/1 ×82/4 و حداکثر محیط صفحه در (m2)10 می باشد . ازدرهای طاق ماند هم می توان در این نوع استفاده کرد عملکرد درهای فوقانی و یکطرفه ساده است . زیرا این نوع درها تا سقف بالا رفته و توسط دستگاههای بی سیم کنترل شود .
همچنین درها بالا رونده تاشو.
درهای تلسکوپی تاشو.
درهای کرکره ای غلتکی و الومینیومی از انواع دیگر درها هستند که هنگام باز بودن شکل غیر معمولی دارند . درهای تک جداره یا چند جداره در ساختمانهای صنعتی – شرکتهای حمل و نقل و کارگاههای استفاده می شوند . حداکثر اندازه این درها از لحاظ پهنا 18 متر و از لحاظ ارتفاع 6 متر می باشند . این درها با یک سوئیچ کشنده صنعتی مانع سبک یک چرخ زنجیردار یا کنترل از راه دور به صورت الکتریک یا با استفاده از هوای ف فشرده با بالشتک تماس حرکت می کنند . درهای متحرک باید از جریان برق برای افزایش سرعت باز و بسته شدن استفاده نمایند .درهای قاب دار پلاستیکی و درهای یک لایه و شفاف pvc در برابر ضربه و سایش مقاوم بوده و بدین ترتیب پرده های شبکه ای pvc نیز مناسب

👇محصولات مشابه با فایل word بررسی انواع دربهای ساختمان و کاربری آنها👇

فایل word رازهای طلایی مو فقیت | WORD فایل word تکنیک های رسیدن به آرامش | WORD پاورپوینت عکاسی | WORD پاورپوینت کنگره ی بولونیا | WORD پاورپوینت تاسیسات الکتریکی(نور و صدا) | WORD فایل word گیاه کرچک و مشتقات آن+مقالات علمی مرتبط | WORD فایل word بررسی انواع قالب بندی سقف و روش اجرای آنها | WORD پاورپوینت معماری جهان(سرزمین ایتالیا) | WORD پاورپوینت نظریه های مرمتی و اصول ریچارد راجرز | WORD

👇محصولات تصادفی👇

فایل word مهم ترین راههای دفاعی مقابله با خطرات زلزله و ماهیت آن | WORD فایل word آموزش کاشت نخود دیم و آبی CHICKPEA | WORD پاورپوینت آب,سلول و گیاه تحقیق دانش آموزی | WORD فایل word فایل آماده برش لیز جعبه شماره | WORD پاورپوینت در مورد نحوه در یافت مفاهیم | WORD فایل word مبانی نظری وپیشینه تحقیق پرخاشگری در روان شناسی | WORD پاورپوینت آتشفشان ها | WORD پاورپوینت درس 9 تاریخ مورد حمله ی مغول ها به ایران | WORD فایل word حل تمرین کتاب مقدمه ای بر احتمال و آمار برای مهندسان و دانشمندان Ross - ویرایش پنجم | WORD پاورپوینت هتل | WORD پاورپوینت در مورد دیالیز | WORD پاورپوینت فارسی پنجم دبستان در مورد نقش خردمندان | WORD پاورپوینت ارتقای سلامت و آموزش بهداشت | WORD پاورپوینت در مورد زندگی ما و آب جلسه ششم | WORD فایل word جزوه کتاب زبان انگلیسی عمومی ( دانشگاه پیام نور ) | WORD

👇کلمات کلیدی👇

فایل word بررسی انواع دربهای ساختمان و کاربری آنها فایل word بررسی انواع دربهای ساختمان و کاربری آنهادانلود فایل word بررسی انواع دربهای ساختمان و کاربری آنها فایلwordبررسیانواعدربهایساختمانوکاربریآنها